יחסי ציבור לעמותות באינטרנט

האינטרנט כפלטפורמה ליחסי ציבור עבור עמותות

גיוס תרומות לעמותות ויחסי ציבור באינטרנט

בכתבה של הפייננשל טיימס, שפורסמה בגלובס, נבדקה השפעתה של רשת האינטרנט בתחום פעילות העמותות השונות והסולידאריות החברתית. נראה שרשת האינטרנט מהווה פלטפורמה נפלאה גם לשיווק חברתי ולגיוס תרומות ועידוד התנדבות. תהיתם איך עושים יחסי ציבור לעמותות, שיגרמו לבאזז ויעוררו תורמים ומתנדבים? אינטרנט.

בכתבה מגולל סיפורה של עמותה בניו יורק, "פרוייקט השיקום", שמטרתה הייתה לשמר ריאות ירוקות בחלקים שונים של העיר. מנכ"ל העמותה מספר כי בעבר אורגנו אירועי התרמה גרנדיאוזיים, שאפשרו לגייס כספי תרומות רבים לפעילות העמותה. אולם, אירועים כאלו מתקיימים לרוב ולעיתים במקביל, נדרשת השקעה עצומה להפקתם והתוצאות אינן רווחיות במונחים של עלות ותועלת.

לאחר הכישלון שנחל אירוע ההתרמה, פנו מפעילי העמותה לחברה בשם הקליט Charity Buzz, בכדי שהמכירות ינוהלו באתר החברה. המכירות שילשו את עצמן ולא רק זאת, בזכות מאמצי השיווק באינטרנט והגישה לקהלים מגוונים יותר, הצליחה העמותה להגיע לציבור שלא הייתה פוגשת בדרכים המסורתיות.

איך עובדים יחסי ציבור לעמותות באינטרנט?

ציבור הגולשים כבר מודע היטב לאפשרויות המסחריות ברשת האינטרנט ושמח ליהנות מהנגישות שהן מספקות. הטכנולוגיה הופכת למתוחכמת, נוחה ובטוחה יותר והיקף השימוש במסחר ויחסי ציבור באינטרנט הולך וגדל.

החברות שמספקות שירותים אלו, לא איחרו לגלות את גודל הפוטנציאל בתחום אירועי ההתרמה למיניהם, שכרטיסיהם יימכרו מראש לגולשים. כל מי שעוסק בתחום יחסי הציבור, מכיר היטב את חשיבותה של נגישות, בתהליך בו חשיפה תקשורתית אמורה להניב עבור העסק לקוחות חדשים.

לא דיי בחשיפה תקשורתית. המסחר באינטרנט, למעשה, יוצר את ההבדל בין לקוח פוטנציאלי שקרא עליכם בעיתון, התרשם והמשיך בעיסוקיו, לבין כזה שקרא עליכם באינטרנט, הופנה לאתר בו אתם מציעים את מרכולתכם במרחק של קליק על העכבר ותוך דקות ספורות הוא הופך ללקוח בפועל. כאשר מדובר בעמותות, מדובר כמובן בהפיכתו לתורם ולאינטרנט משקל רב יותר, שכן תרומה, היא לא דבר מתוכנן, היא תוצר של דחף.

כל החדשות החמות בתחום יחסי ציבור ותקשורת, לחץ כאן: חדשות תקשורת

מאמרים אחרונים

קישורים
- יחסי ציבור
- יחסי ציבור באינטרנט
- יחסי ציבור לעורכי דין
- עיצוב לוגו
- תדמית באינטרנט

חיפוש באתר
מפת האתר