עיתונות, יחסי ציבור ופוליטיקה

מעבר מעיתונות לפוליטיקה, או יחסי ציבור

אפשרויות תעסוקתיות בתחומי תקשורת, יחסי ציבור ופרסום

עולם התקשורת, הפרסום ויחסי הציבור, מאוד מגוון ומציע מגוון אפשרויות תעסוקתיות. באופן מתבקש, לא אחר קוראים מקרים בהם עיתונאים ואנשי תקשורת בוחרים בשלב מסוים בחייהם לעזוב את העבודה העיתונאית לטובת עיסוק בתחום יחסי ציבור, או פרסום.

כאשר אנו עדים למצב ההפוך בו אדם העוסק בתחום יחסי ציבור בוחר לעזוב את המקצוע לטובת עבודה עיתונאית – אין שום בעיה, אך מה משמעות הדבר, כאשר עיתונאי בוחר לעבוד בשירות אנשים, או גופים, שעד לא מזמן סיקר? או במקרים אחרים, כאשר עיתונאי בוחר לבנות קריירה פוליטית בשלב מסוים בחייו?

קריירה פוליטית של עיתונאים

לאחרונה, דניאל בן סימון, עיתונאי פוליטי בעיתון "הארץ", נושא עיניו לכיוונים של קריירה פוליטית והדבר מעורר הסתייגויות רבות באגודה לזכות הציבור לדעת. לדברי יושב ראש האגודה, לא ייתכן שעיתונאי ינהל משא ומתן לגבי הצטרפות למפלגה כלשהי, במקביל לעבודתו העיתונאית.

עיתונאים שבוחרים בקריירת יחסי ציבור

ביקורות דומות נשמעו, כאשר דורית בר, בעבר כתבת הבנקים של ידיעות אחרונות, החליטה לעזוב את מקצוע העיתונאות לטובת עבודה בתור דוברת בנק מזרחי. הטענה העיקרית הייתה, כי בהיעדר "תקופת צינון" הולמת, נוצר מצב בו לכאורה ניהלה משא ומתן עם מעסיקיה החדשים, כאשר בעת ובעונה אחת עליה לסקר את פעילותם בעיתון ידיעות אחרונות.

לכל החדשות החמות בעולם יחסי הציבור והתקשורת,
לחץ כאן: חדשות יחסי ציבור ותקשורת

מתעניינים בפוליטיקה ויח"צ? קראו על יחסי ציבור לפוליטיקאים.

מאמרים אחרונים

קישורים
- יחסי ציבור
- יחסי ציבור לעורכי דין
- יחסי ציבור לרופאים
- יחסי ציבור באינטרנט
- עיצוב לוגו
- חדשות תקשורת
- כתיבה שיווקית

חיפוש באתר
מפת האתר