כך תיצרו קשרים - המדריך המלא לנטוורקינג

כך תיצרו קשרים - המדריך המלא לנטוורקינג

ההחלטה להשתמש בנטוורקינג ככלי שיווקי לצרכי יחסי ציבור היא החלטה נכונה אשר יכולה לקדם את העסק ולהקפיץ אותו כמה שלבים קדימה. הרישות החברתי מבוסס על יצירת קשרים עסקיים בינאישיים ובכך להגיע אל לקוחות פוטנציאליים דרך המלצות חמות.

בנוסף, המפגשים משמשים לכם כמראה לגבי איך אתם נתפסים מבחינה עסקית, משפרים את הפרזנטציה שלכם ופוטרים אתכם מחוסר אסרטביות שייתכן כי אתם לוקים בה. אולם הצטרפות או הקמה של רשת כזו צריכה להעשות בחוכמה, אחרת תמצאו את עצמכם מבזבזים אנרגיה וזמן מיותרים.

הצטרפות לקבוצה מתאימה

בחירת הקבוצה המתאימה לכם תקבע את היכולת שלכם להתקדם ולקדם את עצמכם.

קבוצה מתאימה יכולה להיבחר על פי מספר פרמטרים: עיסוק דומה, מעמד סוציואוקנומי, איזור מגורים, אפיון העיסוק (חופשי, עצמאי, שכיר) ועוד.

שימוש ברשת האינטרנט למציאת קבוצת נטוורקינג המתאימה לכם בהחלט נחוצה לעיתים. יחסי ציבור באמצעות רשתות חברתיות הם אפשרות מקובלת ויעילה, כמו גם פורומים וחברות המתווכות בין אנשים על מנת ליצור קבוצת נטוורקינג.

פגישה ראשונה

המפגש הראשון עם הקבוצה הוא זה שייתן את הטון להמשך. עליכם להצטייד בכל הביטחון שיש לכם, להביא כרטיסי ביקור ולעשות "שיעורי בית".

שעורי בית אלה הם הגדרת המטרות והיעדים שאתם רוצים להשיג מהקבוצה ומהפגש, אך גם סיכום כללי על עצמכם ועל העסק שלכם. בצורה זו תהיו נגישים יותר לחברי הקבוצה. זכרו, כולם בקבוצה נמצאים לאותה מטרה, וכל אחד מהווה יחצן של עצמו.

במפגשים הראשונים רצוי בעיקר להקשיב לאחרים וללמוד על דרכי פעולה אחרות, לספוג מידע חיוני וללמוד מנסיון של אחרים.

למנף את הידע

קבוצות נטוורקינג רבות מעלות מידע נחוץ לאינטרנט. מידע זה טוב לכל משתתף על מנת למקסם את המפגשים ולבנות את הקשר דרך תהליך מתמשך. בנייה נכונה של קשרים עשויה לחסוך את הצורך בשכירת שירותי משרד יחסי ציבור.

יש לשים לב שרישות חברתי אמנם מתרכז ביכולת של הקבוצה למנף את חבריה אך המינוף עצמו נעשה בפגישות "אחד על אחד" במהלך השבוע או שיחות בין שני אנשים. זהו המהלך הנכון והנבון לעשותו ולכן אל תהססו לקבוע פגישות עבודה ועסקים.

בנוסף, חשוב לטפח קשרים נוספים שאינם נוגעים לעסק שלכם באופן ישיר. לעולם אין לדעת מתי אופק חדש ייפתח ומתי תצטרכו להשתמש בקשר הזה. החלפת מיילים, טלפון מדי פעם והפגנת נוכחות אחת לכמה זמן תשמור את הקשר מנומנם אך לא רדום.

עוד עיקרון אותו חשוב לטפח הוא עיקרון ההדדיות. את ההשקעה שאתם עושים ביצירת קשרים לעצמכם השקיעו ביצירת קשרים לאחרים. הפעולה הזו חוזרת כמו בומרנג ישר אליכם. אין לדעת למי אתם עוזרים ומתי העזרה הזו תשתלם גם בשבילכם.

התרחבות

על מנת למקסם את הכלי השיווקי ניתן להצטרף לכמה קבוצות נטוורקינג ובכך להגדיל את הסיכוי ליצירת עוד ועוד קשרים. אנו ממליצים על לא יותר משתי קבוצות נטוורקינג וזאת משום שלעיתים מדובר בעבודה של ממש, הכוללת מפגשים שאינם ווירטואליים וגוזלת זמן ואנרגיה רבים.

ההחלטה לעמול על מיתוג אישי היא החלטה נבונה המקנה לכם שליטה ותהליך עוצמתי של התפתחות. השקיעו ביצירת קשרים אמיתיים וטובים ולעולם לא יחסרו לכם לקוחות טובים.


פרוטקציות ועשיית עסקים בארץ ישראל

במדינה בה השיטה היא "שמור לי ואשמור לך", בה יד רוחצת יד, וחבר מביא חבר, קשה מאוד שלא להיכנס לעולם הפרוטקציה. איך עסקים קורים בישראל?


מאמרים אחרונים

קישורים
- מעוניינים לקדם עסק קטן?
- עושים יחסי ציבור לעמותות
- שיפור התדמית באינטרנט
- יחסי ציבור לעורכי דין
- התמודדות עם משבר תקשורת
- חשיפה תקשורתית בטלויזיה
- תוכן שיווקי - כלי מנצח!

חיפוש באתר
מפת האתר