ללא אישור הצנזור הצבאי - מכתב שליט פורסם במעריב

מעריב פרסמו את מכתבו של גלעד שליט

מעריב לא חיכה לאישור הצנזור הצבאי ופרסם את מכתבו של גלעד שליט

גורמים בתקשורת זועמים על מערכת העיתון מעריב, שפרסם בגיליון יום ב' האחרון מכתב, שנכתב על ידי גלעד שליט – החייל החטוף. על הידיעה שפורסמה במעריב היה חתום הכתב בן כספית. הפרסום נעשה מבלי שניתן לא אישור מטעם הצנזור הצבאי ומבלי שזה האחרון יחליט כי אין בפרסום דבר שיפגע במאמצי התיווך בעסקת שליט.

בשבועות האחרונים פנו מספר כלי תקשורת אל הצנזור הצבאי בבקשת אישור לפרסם את המכתב שהיה גם בידיהם, אך נמנעו מפרסומו, בהיעדר אישור של הצנזור. כפי שעולה מפרסום ב"נמר של נייר", לא רק כלי התקשורת האחרים זועמים ורואים בפרסום מעשה חמור, גם גורם מתוך מעריב צוטט באמרו כי: "זה תפקיד המערכת ואחריותה לפנות לצנזור הצבאי".

בידיעה שפורסמה במעריב, תחת שמו של הכתב הבכיר בן כספי וכותרתה "המכתב השני של גלעד", נכתב כי לאחרונה קיבלה ישראל מכתב מהחייל החטוף גלעד שליט והמכתב הועבר למשפחתו. כאופייני לידיעות בעלות אופי "בעייתי" מבחינת הצנזור הצבאי, גם כאן הובאה הידיעה כציטוט מפי מקורות זרים.

מחאה בכלי התקשורת האחרים

כלי התקשורת השונים זועמים וככל הנראה בצדק, בעוד הם נמנעו מפרסום המידע שבידיהם, כל עוד לא התקבל אישור לכך מטעם הצנזור הצבאי, מעריב פרסמו את הידיעה אודות המכתב וכלי התקשורת האחרים, נפגעו לכאורה מהפרסום הבלעדי של מעריב, המתחרה. יתכן שהצנזור יחליט לנקוט באמצעים משפטיים כנגד מעריב, אך ההיסטוריה מלמדת שבשנים האחרונות רק מקרים בודדים וחמורים במיוחד הגיעו לדיון בבית המשפט.

דבר נוסף שמלמדת ההיסטוריה, הוא שפרסומים מסוג זה עלולים לגרום לנזק חמור. בשלהי שנת 1984, לאחר חטיפת נוסעי אוטובוס לאשקלון, קו 300, פורסמה תמונתו של אחד המחבלים מוחזק חי, למרות שפורסם כי המחבל נהרג במהלך הקרב לשחרור החטופים. 

רוצה להיות מעודכן בכל מה שקורה בעולם התקשורת הישראלי?

לחץ כאן: חדשות תקשורת ויחסי ציבור

מאמרים אחרונים

קישורים
- חדשות יחסי ציבור ותקשורת
- יחסי ציבור לעורכי דין
- אינטרנט ותקשורת
- עיתונאים
- חשיפה תקשורתית
- תוכן שיווקי
- מיתוג מקצועי

חיפוש באתר
מפת האתר