מעריב, ידיעות ותוכנית הטלוויזיה השרדות 10

ידיעות, מעריב ותוכנית הטלוויזיה השרדות 10

מבוכה תפסה את מעריב ואת ידיעות - כתבות מקבילות על השרדות 10

אחד הדברים המביכים יותר שיכולים לקרות בעיתון, הוא כתבה שיורדת לדפוס ומתפרסמת במקביל, או גרוע מכך – קודם, בעיתון מתחרה. כך בפעם המי יודע כמה, היינו עדים למאבק בין עיתון ידיעות אחרונות, לבין עיתון מעריב, כשבסופו של יום שני העיתונים הקדישו כפולת עמודים לתוכנית "הישרדות" בערוץ 10.

עורך 'המגזין' של עיתון מעריב טוען שכתבתו עשירה ומחדשת לקוראים יותר מזו של ידיעות. בידיעות טוענים שהם עשו את זה טוב יותר. על רקע התחרות בין שני העיתונים, הגורם העיקרי שמרוויח, הוא ערוץ 10 כמובן.

בשני המקרים מדובר בכתבה מרכזית, מעריב אף עשו והגדילו והפנו אל הכתבה משער העיתון, תחת הכותרת "הישרדות – כל האמת". מבחינת התוכן, הכתבות דומות ואולי הסיקור בידיעות מעט אוהד יותר, מזה לו זכתה התוכנית במעריב.

תחרות בין עיתונים – ראשוניות

אבל עזבו תוכן, זה לא מה שבאמת חשוב, הויכוח האמיתי, כמו ברוב המקרים, גם כאן הוא סביב הראשוניות. גורב במעריב מסר לאייס שבידי רז שכניק, כתב מעריב, מזה זמן מה יושבים סיפורים שונים על התוכנית והחלטת המערכת הייתה להמתין עם הפרסום, לא לפרסם את הסיפורים הרבים כידיעות נפרדות, אלא להמתין להצטברותם ולפרסמם כמקשה אחת.

גורם ממעריב מסר לאייס, שכתב מעריב ערן סוויסה, החל לעבוד על כתבתו כבר בשבוע שקדם לפרסומה ואף נפגש לשם כך עם גורמים שונים בהפקת ערוץ 10. לדבריו, עוד לפני חודש תכנן סוויסה להכין כתבה על חיי המין באי, אך תוכניתו זו לא תאמה את רוח המערכת והוחלט להכין כתבה ברוח שונה.

לכל החדשות החמות בתחום התקשורת לחץ כאן: חדשות תקשורת

מאמרים אחרונים

קישורים
- חדשות תקשורת
- יחסי ציבור
- יחסי ציבור באינטרנט
- חשיפה תקשורתית
- עיצוב לוגו
- תדמית באינטרנט
- מיתוג

חיפוש באתר
מפת האתר