מה מעניין את התקשורת

מה מעניין את התקשורת...?

בימים כתיקונם היינו מצפים לסיקור נרחב אודות האירוע הטרגי בו נרצח ראש הממשלה על ידי יהודי, בייחוד בשבוע שקדם ליום הזיכרון שלו. אך לא כך, גיגלנו ובדקנו מה היקף הסיקור ומה מסקרת התקשורת במקום...

 

קראנו עיתונים בימים האחרונים, אך אפילו אותנו הפתיע לגלות שבאתרי האינטרנט של ארבעת העיתונים הגדולים (ידיעות, מעריב, גלובס, הארץ) פורסמו בשבוע האחרון 50 ידיעות על פרשת הפיטורים של אורן פרנק, שהיה עד לא מזמן מנכ"ל משותף בחברת הפרסום מקאן אריקסון.

 

כאשר חיפשנו תחת מילת המפתח "רבין", מצאנו 17 ידיעות באותם אתרים, אך הזקפה הלאומית שלנו לא החזיקה מים כי במהרה הבחנו בכך ש - 12 מתוכן מסקרות את הקמפיין שקורא להחזיר את יגאל עמיר הביתה בפסח הקרוב. רבין מוזכר בהן רק כרקע לקמפיין הפרובוקטיבי ולעיתים יש תגובה של נציגי "מרכז רבין" שקוראים לתקשורת להחרים את הקמפיין. לזכרו של רבין, נותרו 5 ידיעות בודדות.

 

בשבוע האחרון ענף הפרסום שוצף וקוצף, לאחר פרסום התחקיר של כלבוטק אודות טיב טעם, פרסם אורן פרנק בבלוג שלו, בקפה The Marker, ביקורת חריפה כלפי רפי גינת. בין השאר כתב כי לטעמו לגינת נוח לבנות רייטינג על גבם של גופים "חלשים" כדוגמאת טיב טעם ושהוא לא היה עושה תחקיר כזה על אחת החברות ששייכות לקונצרן של נוחי דנקנר.

 

להפתעתו, לא דנקנר ולא אורן שילוח ממקאן, לא שמחו לקרוא את הרמיזה שלא מחמיאה כלל לעסקים שבבעלות דנקנר. לא עבר זמן רב ואורן פוטר מעבודתו כמנכ"ל משותף במקאן, יחד איתו פוטרה גם שירה מרגלית. נוחי דנקנר מיהר להבהיר לשילוח כי אינו דורש את ראשה של מרגלית, אך ככל הנראה הסיבה לפיטוריה נובעת מכך שבעבר בצעה תעלול דומה ובכדי לפטר את פרנק - צריך להפתר גם ממנה.

 

פרנק מאמין שמדובר בקונספירציה ושרפי גינת מושך בחוטים של התקשורת, רפי גינת מאיים לתבוע את אורן פרנק על ההשתלחות הפראית בבלוג, כל קופירייטר מתחיל שאי פעם שמע את השמות של המעורבים בפרשה שמח להתראיין ולחוות את דעתו המקצועית.מאמרים אחרונים

קישורים
- יחסי ציבור

חיפוש באתר
מפת האתר